Sam Bird bude závodit pro McLaren

Sam Bird je stálicí Formule E od jejího založení v roce 2014, během posledních devíti let jezdil pro Virgin Racing, Envision Racing a nedávno Jaguar.

Šestatřicetiletý pilot strávil poslední tři sezóny s britským výrobcem a zaznamenal dvě vítězství během první z těchto sezon v Diriyah a New Yorku.

Birdova forma ale v této sezóně klesla, když nedokázal vyhrát závod a skončil osmý v hodnocení jezdců, přičemž se také dvakrát srazil s týmovým kolegou Mitchem Evansem.

Britovo místo v Jaguaru pro příští sezónu obsadil Nick Cassidy, přičemž Bird je silně spojen s přestupem do McLarenu, což bylo konečně potvrzeno.

„Jsem velmi nadšený, že mohu závodit s týmem McLaren Formula E. Stát se součástí týmu s takovým dědictvím a prestiží, jako je rodina McLaren Racing, je výjimečný pocit,” řekl Bird, vítěz 11 E-Prix.

„Víme, že před 10. sezónou je potřeba udělat nějakou práci, abychom se ujistili, že se dostaneme tam, kde chceme být, tedy na předních příčkách Formule E.

Je skvělý pocit být součástí týmu a nemůžu se dočkat, až zahájím přípravu na sezónu. Jsem super motivovaný a hnaný k tomu, abych s týmem dosáhl úspěchu v 10. sezóně.”

McLaren vstoupil do Formule E v tomto volebním období poté, co v podstatě převzal vstup Mercedesu, německý výrobce se stáhl z šampionátu poté, co získal tituly dvou týmů a dvou jezdců, když s Nyckem de Vriesem a Stoffelem Vandoornem.