Sergio Sette Camara bude závodit pro NIO 333

Brazilský jezdec přišel do formule E s Dragonem na šestizávodní finále v Berlíně 2019-20, aby nahradil Brendona Hartleyho, přičemž se v americkém dresu držel další dva roky s nejvyšším umístěním na devátém místě v Diriyah.

Navzdory tomu, že byl Sette Camara v pomalém voze, udělal dojem a v minulé sezóně byl schopen při několika příležitostech zatáhnout svůj vůz do duelů.

V závodě E-Prix Londýna v letech 2021-22 byl v boji o stupně vítězů, před koncem závodu kvůli systémové chybě, ale ve druhém závodě se shromáždil a inkasoval deváté místo.

To mu vyneslo přesun do týmu NIO 333, který se v posledních letech potýkal s problémy, ale usazená struktura řízení uvnitř mu dala naději, že může začít éru Gen3 konkurenceschopně.

„Jsem velmi šťastný, že se mohu připojit k rodině NIO 333 a chci poděkovat všem v týmu, kteří ve mě věřili, za tuto příležitost,” řekl Sette Camara.

„Byl jsem velmi otevřený, pokud jde o své přání zůstat ve formuli E, a jsem velmi nadšený z nového vozu Gen3.”

NIO 333 získalo všech sedm bodů z minulé sezóny ve druhém závodě E-Prix Říma, Oliver Turvey obsadil sedmé místo a Dan Ticktum získal 10. místo a svůj první bod v šampionátu získal.

Identita týmového kolegu Sette Camary v NIO 333 zatím nebyla zveřejněna, ale Dan Ticktum již dříve řekl, že doufá, že zůstane v týmu i druhou sezónu.