Smart Brabus #1 Performance Edition odhalena v Číně

Elektrický subkompaktní crossover Smart #1, představený v dubnu 2022, si již získal pozornost Brabusu, úpravce, který se proslavil úpravou vozidel Mercedes-Benz.

Brabus také ladí vozy Smart od roku 2002, kdy byla značka plně vlastněna Mercedes-Benz Group (dříve známý jako Daimler), a vypadá to, že v tom plánuje pokračovat i nyní, kdy Smart je společným podnikem Mercedesu 50:50 značek Benz Group a čínské skupiny Zhejiang Geely Holding Group.

Mezi nejzřetelnější změny patří přepracované nárazníky s novými přívody vzduchu a červenými vložkami, přídavné sání mezi světlomety, 19palcové slitiny, větší spoiler lakovaný červeně a dvoubarevný lak kombinující červenou střechu s šedou karoserií. Všechny vnější odznaky jsou navíc v matně šedé barvě.

Uvnitř Smart #1 Brabus Performance Edition přináší červené akcenty na palubní desce, opěrkách hlavy a sedadlech, přičemž červené jsou i bezpečnostní pásy. Kabina dostane také hliníkový pedálový set a sportovní sedadla obalená kombinací Alcantary, kůže a mikrovlákna.

Zatímco tyto stylingové úpravy dodávají Smartu #1 vzhled připomínající hot-hatch, velkou otázkou je, zda Brabus provedl nějaké vylepšení výkonu. Specifikace ještě nejsou zveřejněny, ale čínská média spekulují, že Smart #1 od Brabusu by mohl obsahovat dvoumotorové nastavení a pohon všech kol.

Díky přídavnému elektromotoru přidanému na přední nápravu se říká, že vůz bude vyrábět 324 kilowattů (434 koní), což by bylo obrovské vylepšení oproti běžnému modelu s jedním motorem o výkonu 200 kW (268 k).

Pokud se zvěsti ukážou jako pravdivé, Smart #1 Brabus Performance Edition by měl být mnohem rychlejší než standardní model, i když dojezd by byl pravděpodobně nižší, pokud by měl stejnou 66kWh baterii. S takovým zvýšením výkonu by Brabus udělal dobře, kdyby upgradoval také brzdy a zavěšení. Brzdy se na těchto fotkách zdají být mohutnější, navíc se sportovními červenými třmeny.