Sony a Honda chystají tři nová SUV

Sony Honda Mobility je společný automobilový podnik společností Honda a Sony. Jeho cílem je vyrábět elektrická vozidla s pokročilou technologií autonomního řízení. Nyní jsou k dispozici nové podrobnosti o tom, kdy první modely společnosti vyrazí na silnice.

Kromě dříve oznámeného elektrického sedanu Afeela, který přijde v roce 2025, uvede Sony Honda Mobility v roce 2027 na trh SUV a v roce 2028 nebo později levnější kompaktní model, podle Nikkei Asia. Všechna tři vozidla budou jezdit na stejné platformě.

Kompaktní model Sony Honda Mobility bude údajně sdílet komponenty s vlastními elektromobily Honda, aby ceny zůstaly nízké. Společnost právě předvedla koncept sedanu na CES před uvedením produkčního modelu v roce 2026.

O SUV Sony Honda Mobility zatím mnoho podrobností nemáme. Sony již dříve ukázalo koncept Vision-S 02, který ukázal, jak by takové vozidlo mohlo vypadat. To sdílelo designový jazyk se sedanem, ale s vyšším pojezdem a hatchbackem.

Sedan Afeela uvedený na trh v roce 2025 využívá přední a zadní elektromotory, každý o výkonu 241 koní. Má 91,0 kilowatthodinovou lithium-iontovou baterii. Prodej ve Spojených státech by měl začít začátkem roku 2026.

Sony Honda Mobility naplňuje Afeelu technologiemi. Předprodukční model má 45 senzorů včetně lidaru a osm kamer. Čipy od Qualcommu by údajně poskytovaly schopnost zpracování pro podporu samořízení úrovně 3, což znamená, že člověk by občas musel převzít kontrolu.

Afeela má decentní, hladce stylizovaný exteriér. Uvnitř je obrazovka pokrývající téměř celou palubní desku. Sony má v úmyslu poskytnout přístup ke svému masivnímu mediálnímu impériu, aby lidé mohli sledovat filmy jako Spider-Man: Across the Spider-Verse nebo hrát Fortnite na tomto displeji.

Honda by podle Quartz vyrobila některé z těchto elektromobilů v Ohiu. Vzhledem k umístění mohou vozidla používat baterie pocházející z továrny společného podniku Honda a LG ve státě.