Synové zesnulého Jean-Paula Driota přebírají vedení Nissan e.dams

Na začátku srpna zasáhla paddock formule E smutná zpráva o smrti šéfa týmu Nissan e.dams Jean-Paula Driota, který v 68 letech podlehl po dlouhém boji vážné nemoci.

Ve středu tým oznámil, že jej s okamžitou platností povedou Francouzovi synové Oliver a Gregory. “Oliver a já vstupujeme do šesté sezony formule E s těžkým srdcem, jelikož zakladatel týmu a náš otec už s námi není,” smutní Gregory Driot, “Nicméně celý tým je připraven pokračovat s tím samým bojovým duchem, který tady u e.damsu vytvořil. Byla to velmi náročná pauza.”

Gregory naráží zejména na fakt, že museli kompletně přestavit svoji pohonnou jednotku, neboť koncept, který využívali vloni, byl zakázán. Zákaz přišel na popud soupeřů, kteří byli přesvědčeni, že díky dvojitému motorgenerátoru získala francouzská stáj nemalou výhodu.

Nissan musí předělat motor pro 6. sezonu

“Nissan vyvinul pro šestou sezonu vylepšený agregát, který koresponduje s novými pravidly. Nahradí systém dvojitého motoru, který v páté sezoně stanovil několik rekordů.”

“Jsme nadšení tím, čeho jsme v páté sezoně dosáhli. Máme před sebou nové výzvy, neboť do šampionátu přijdou další konkurenti,” připomíná šéf Nissanu pro motorsport Michael Carcamo, jehož cituje portál e-formel.de. “Budeme jezdit s přepracovaným motorem. Zúročili jsme všechny naše zkušenosti z páté sezony a zaměřili jsme se ještě více na management energie a baterie. Test ve Valencii je další částí naší přípravy, a jsem zvědavý, čeho Sebastian, Oliver a tým dosáhnou.”

Oficiální předsezónní testy se odehrají na okruhu Ricarda Torma ve Valencii od 15. do 18. listopadu. Přičemž 17. listopadu se chystá Nissan odprezentovat provizorní lakování. Avšak finální verze monopostu bude představena až 22. listopadu v Japonsku.