Techeetah 4 hodiny vyjednával o tvrdším trestu pro Birda

Lotterer, Formule E, Hongkong ePrix, DS Techeetah
Čínskému týmu se zdálo rozhodnutí sportovních komisařů penalizovat Sama Birda po závodě 5 sekundami jako nepřiměřené. Za způsobení defektu na vedoucím voze Andrého Lotterera, navíc v předposledním kole, požadoval daleko více.

DS Techeetah podal protest proti výsledkům nedělního závodu v Hongkongu. Ten opět nabídl zajímavou zápletku, kterou nakonec sportovní komisaři rozluštili až dlouhé hodiny po jeho skončení.

Usnesli se, že za kolizi mezi vedoucím André Lottererem a druhým Samem Birdem, po které se Němec propadl na samé dno závodního pole, potrestají právě druhého jmenovaného. Vítězný Brit vyfasoval dodatečnou penalizaci 5 sekund, což ho rázem posunulo na šestou příčku a Edoarda Mortaru na stupeň nejvyšší.

Ani to se ale týmu poškozeného nezdálo. Sportovní a technický poradce Techeetahu, Pedro de la Rosa, společně s manažerem týmu Davidem Clarkem a zástupci protistrany z Virginu se účastnili jednání s komisaři, které nakonec trvalo přes 4 hodiny.

Bývalý pilot F1 během jednání nadnesl nepřiměřenost trestu a argumentoval, že Bird do vozu Lotterera narazil několikrát v průběhu závodu, zatímco bránící se Němec čistě držel závodní stopu a nebrzdil nepřiměřeně brzy.

Pedro de la Rosa později ozřejmil i důvod, proč se tým rozhodl podat protest. Podle něho totiž mírný trest pro Birda může ostatním ukázat, že se nemusí bát udělat totéž. Stačí prý jen, aby se incident odehrál dříve než v předposledním kole a podle jeho názoru vyváznou bez trestu.

Pravdou zůstává, že podobných incidentů, ať už v Hongkongu nebo jinde, od počátku páté sezony odehrálo nespočet. Mnohdy bez potrestání. Ostatně tímto způsobem se hájil tým Virgin. Poukázal tím na fakt, že pokud se komisaři budou zabývat drobnými kontakty, povede to ke snížení předjíždění.

ČTĚTE TAKÉ:

Foto: DS Techeetah

Napsat komentář