Toyota otestovala hybridní pohon pro závodní Corolu BTCC

Speedworks Motorsport nasadil nový hybridní pohon, který byl vyvíjen se společností Cosworth. V plánu je plné závodění s využitím hybridů od sezony 2022.

Během dvoudenního testování na britském okruhu Snetterton v Norfolku se do kokpitu Toyoty usadil vývojový jezdec Darren Turner. Corolla si vyzkoušela slunečné i deštivé podmínky.

Hybridní systém byl aplikován k již existujícímu dvoulitrovému turbomotoru, který se v šampionátu BTCC využívá. Aktivace elektromotoru by měla přidat dalších 40 koňských sil navíc.

I když se chystá provoz od sezony 2022, tak na něj pravděpodobně nepřejdou všechny týmy. Organizátor proto chystá závaží “za úspěch”, pokud by byly vozy příliš rychlé na jedno kolo.

Podle slov šéfa BTCC Alana Gowa byl test extrémně úspěšný. Kromě toho je to pro celý šampionát zásadní moment, který změní pohled na vnímání celého motorismu.

BTCC opět vede, bude to skvělý doplněk k závodění. Pravidelně jsme nasazovali systém na trati a funguje to opravdu dobře. Nepochybně přidá další a vzrušující rozměr k obranným i útočným aspektům závodění,” uvedl Turner po testování.