Třetí víkend Extreme E vyhrála dvojice Munnings a Hansen z týmu šéfa McLarenu

Ve vůbec prvním finále pěti vozů Extreme E se britská závodnice Catie Munnings ujala vedení, dokud jej nepředjel Sebastien Loeb z X44, Francouz vedoucí po zbytek 8,6 kilometrového kola až do Switch Zone, zatímco Munnings klesla za Rosberg X Závodní Molly Taylor.

Tým X44 Lewise Hamiltona ale měl defekt, proto se při výměně jezdců ve Switch zone zdržel. Do čela se dostal Johan Kristofferson ze stáje Nica Rosberga, ale Timmy Hansen z Andretti United EXE se tentokrát nevzdal. Švéd bojoval ostře až do konce závodu, přičemž v souboji bok po boku došlo k poškození na voze týmu Rosberg X Racing.

Vítězství tak poprvé v Extreme E oslavila dvojice Munnings/Hansen, přičemž na stupních vítězů se ještě ukázala posádka Kottulinsky/Kevin Hansen z týmu Jensona Buttona. Třetí pozici obsadil tým Acciona Carlose Sainze, který má ve svém voze kolegyni Laiu Sanz.

„Nemám slov Na začátku víkendu v kvalifikaci 1 jsme si mysleli, že do toho půjdeme a uvidíme, ale nikdy jsme si nepředstavovali, že budeme až na vrcholu, takže je to opravdu zvláštní pocit,” říká Munnings.

„Timmy je opravdu neuvěřitelný spoluhráč, tolik jsem se od něj naučila, je to tak dobrý jezdec a evidentně vždy vytáhne eso z rukávu, takže je opravdu skvělé pracovat po jeho boku. Milovala jsem výzvu této trati. Myslím, že se to opravdu lišilo od toho, co jsme viděli dříve, a také nová výzva pro auto.”