Uber využije startup Nuro k doručování objednávek jídla

Uber bude využívat autonomní doručovací vozidla Nuro k přepravě jídel a dalšího zboží svým zákazníkům Eats jako součást 10leté obchodní dohody mezi těmito dvěma společnostmi.

Partnerství, které odstartuje letos na podzim, začne v Houstonu a Mountain View v Kalifornii a nakonec se podle společností rozšíří do dalších oblastí, včetně větší Bay Area.

Nuro dokázal v posledních několika letech navázat partnerství s řadou významných společností, včetně Walmart a Kroger. Tato nejnovější dohoda však znamená eskalaci komerčních plánů společnosti Nuro.

Zdůrazňuje také záviděníhodnou pozici společnosti Nuro v rodícím se průmyslu autonomních vozidel. Nuro je jednou z mála společností, které obdržely všechna potřebná schválení a povolení k provozování služby autonomního doručování vozidel, která může účtovat poplatky zákazníkům v Kalifornii. Což znamená, že může, a bude, dostávat poplatek za každou autonomní dodávku provedenou pro Uber.

Zákazníkům Uber Eats bude za doručení účtováno stejně, bez ohledu na to, zda se jedná o robota Nuro nebo o lidského pracovníka na koncertě. Může však dojít k určitým úsporám nákladů, protože roboti Nuro nemohou přijímat tipy. Zákazníci v době objednávky nebudou vědět, zda dostávají vlastní zásilku nebo zda se jedná o typickou zásilku kurýrem. Pokud zákazník Eats předem vybere možnost spropitného a Nuro doručí, bude mu toto spropitné vráceno.

Společnost Nuro, která byla založena v červnu 2016 a od té doby získala 2 miliardy dolarů, bude zpočátku používat své vozidlo druhé generace s názvem R2. Toto vozidlo, představené v únoru 2020, není robot pro doručování na chodník. Ani nemůže přepravovat lidi.

R2 a jeho nadcházející vozidlo třetí generace – jednoduše nazvané „Nuro“. Jsou navrženy pro přepravu zásilek a pro cestování po veřejných komunikacích.

R2 je vybaven lidarem, radarem a kamerami, které „řidiči“ poskytují 360stupňový výhled na své okolí. Byl navržen a sestaven v USA ve spolupráci s Roush Enterprises se sídlem v Michiganu. Chystaný robot Nuro, jehož uvedení na trh se očekává koncem roku 2023, je automobilové produkční vozidlo s dvojnásobným objemem nákladu než předchozí model, přizpůsobitelným úložným prostorem a přihrádkami s řízenou teplotou, které udrží předměty v teple nebo chladu.

Dodavatelský partner společnosti Nuro BYD North America sestaví hardwarové komponenty nového modelu třetí generace. Roboti poté zamíří do nového výrobního závodu Nuro v hodnotě 40 milionů dolarů v jižní Nevadě, kde budou připraveni k nasazení.