Vanwall Vandervell S odhalen jako plně elektrický hatchback s výkonem 580 koní

Vanwall, dříve britská značka, která závodila v 50. letech ve formuli 1, odhalila sadu počítačově generovaných snímků svého nadcházejícího plně elektrického hatchbacku s názvem Vandervell S.

Společnost, která nyní sídlí v Německu a je známá svým týmem pro vytrvalostní závody, uvedla, že budou k dispozici dvě varianty sportovního hatchbacku. Vandervell S má pohon všech kol a kombinovaný výkon 320 koní, stejně jako odhadovaný dojezd 450 kilometrů, zatímco sprint z 0-100 km/h potřebuje 4,9 sekundy.

Výkonnější varianta S Plus vyvine celkem 580 k (432 kW) a bude schopna zrychlit na 60 mil/h za pouhé 3,4 sekundy s odhadovaným dojezdem 420 km na jedno nabití.

Vzhledově má design ve stylu Lancia Delta s ostrými geometrickými liniemi karoserie, odhalenými díly z uhlíkových vláken a obrovskými 22palcovými zlatými koly. Německý výrobce říká, že zákazníci si budou moci vybrat jakoukoli barvu laku, kterou chtějí, spolu s „pěti doplňkovými možnostmi interiéru kokpitu“ a „možnostmi šitými na míru“, které jsou k dispozici na vyžádání. Co se týče toho interiéru, jeho fotky ještě nebyly zveřejněny.

V závodě firmy Greding bude vyrobeno pouhých 500 kusů, přičemž dodávky mají začít ve třetím čtvrtletí tohoto roku za počáteční cenu 128 000 eur.

Podrobnosti jsou na tomto poutavém voze stále dost tenké, přičemž Vanwall ve své tiskové zprávě vynechal věci jako hmotnost, kapacitu baterie a doby nabíjení.

Podle Autocar Vanwall loni oznámil, že vyrobí verzi svého závodního vozu Vandervell 100 Hypercar Le Mans, který bude povolen pro silniční provoz, aby konkuroval mocnému Aston Martin Valkyrie. Společnost uvádí, že silniční závodní vůz vyrobí kolem 1 000 koní z lehkého motoru V8 a že je v současné době ve fázi vývojových testů.