Video: Elektrický prototyp DTM poprvé na trati

Závodní prototyp pro DTM Electric se během uplynulého víkendu hned prezentoval na závodní trati Hockenheim v rámci finále sezony DTM 2020.

Za volant prototypu Schaeffler se usadil šampion DTM ze sezony 2008 a 2009 Timo Scheider, ale také současná závodnice formule 3 Sophia Floersch.

„Díky Schaeffleru mi bylo umožněno vyzkoušet si budoucí závodní auto DTM 2022 během závěrečného víkendu sezony DTM 2020. Postavili elektrický závodní vůz, který by měl závodit již během sezony 2022. Auto je tak cool! Zrychlení je neuvěřitelné! Dvanáctset koní tlačí plně, jakmile stisknete plyn. Brzdy a hmotnost je třeba ještě vylepšit, ale je to jen demo vůz, takže v příštích měsících bude určitě ještě více vylepšení.

Záběry vypadají úžasně Asi už nikdo nemůže říci, že elektřina není zábava! Je to neskutečné. jako hraní videohry. Myslím, že by někdo měl vytvořit tento model pro iRacing, RF2 (rFactor2), Assetto Corsa Competizione nebo PlayStation,” říká Floersch.

O vozu se toho zatím mnoho oficiálně neví, jenom je jasné, že má výkon 1200 koní nebo 880 kw. Přestože se tvrdí, že se jedná o vůz s pohonem všech kol, tak se nám to příliš nezdá. Nuž posuďte sami.