Víkend v Ad Diriyahu byl pro Audi jak na houpačce: Bezbodový pátek, v neděli pódium

Pro německou stáj byl úvodní víkend na předměstí hlavního města Saúdské Arábie, Rijádu, pořádně turbulentní. Zatímco v pátek to byla naprostá katastrofa, tak v sobotu se účastnili pódiových oslav.

Zahajovací ePrix jim nevyšla vůbec podle plánu, když vozy Audi startovaly až z druhé desítky. Daniel Abt se kvalifikoval jako 15., Lucas di Grassi zajel až 19. nejrychlejší čas. Poté v závodě vyšli na prázdno. Brazilec se v závodě probojoval na 13. pozici, naopak Němec se po nehodě propadl na 21. příčku.

“Samozřejmě, že bychom si přáli pro Daniela a Lucase jiný úvod sezony,” zhodnotil zklamaně šéf týmu Alan McNish. Pro jeho partu to bylo poprvé od premiérové sezony formule E, co v prvním závodě ročníku nebodovala.

Sobota už byla o poznání lepší

Druhý den v Ad Diriyahu už se nesl v mnohem lepším duchu. Brazilec se dostal až do Super Pole, ve kterém si zajistil start ze třetí pozice.

“Tento pohár je krásná odměna za těžkou práci, kterou tým po včerejším náročném úvodu odvedl. To je silná stránka našeho týmu: Nikdy se nevzdáváme. Všechno nyní zanalyzujeme, vyhodnotíme, ještě se zlepšíme a do dalšího závodu budeme ještě silnější. Boj o titul pořádně začíná až teď,” je odhodlaný di Grassi, jehož slova přinesl portál e-formel.de.

Ovšem jeho týmový kolega nedokázal v kvalifikaci poskládat reprezentativní kolo a jeho čas stačil pouze na 15. startovní pozici. Start do druhého závodu se mu povedl a posunul se o několi pozic výše. Avšak kvůli penalizaci průjezdu boxy se propadl až na chvost. Posléze ale profitoval z fáze safety caru, kolizí a trestů soupeřů, ale předvedl také několik parádních předjížděcích manévrů. Ačkoliv projel cílem jako osmý, tak byl klasifikovaný na šestém místě, neboť jezdci před ním obdrželi tresty.

“Tyto body byly dneska vybojované opravdu tvrdě. Avšak po náročném víkendu potěšily. Možná nemáme na svém kontě nic světoborného, ale víme, že máme rychlost a auto na boj o vítězství. Nyní musíme dát všechno dohromady,” uvedl Abt.