Volkswagen ID BUZZ bude prvním autonomním vozidlem značky

Volkswagen objasnil některé nové podrobnosti o vydání ID Buzz, elektrického mikrobusu, který jsme poprvé v koncepční podobě viděli již v roce 2017.

V rozhovoru pro Car and Driver, vedoucí užitkových vozidel VW, Carsten Intra, potvrdil předchozí zprávy, že vydání ID Buzz v USA bylo odloženo z roku 2022 na rok 2023. Kromě toho dostávala USA pouze verze ID Buzz pro cestující, zatímco Evropa by měla k dispozici komerční i osobní verzi dodávky.

Základní verze ID Buzz bude pravděpodobně mít pohon zadních kol a výkon 200 koní, zatímco výkonnější výbava by měla nabídnout pohon všech kol a přibližně 300 koní. V Evropě by komerční verze ID Buzz, poprvé představená jako Buzz Cargo, měla mít senzory a software umožňující autonomní funkce. Verze Buzzu s autonomním pohonem však bude k dispozici až po vydání běžné verze. Koncern VW, který vlastní také Audi, Škoda a Porsche, očekává, že se stane jeho prvním autonomním vozidlem.

Po vydání se ID Buzz připojí k hatchbacku ID 3, kompaktnímu SUV ID 4 a brzy vydanému kupé ID 5 jako nejnovější člen rychle rostoucí řady elektrických vozidel VW. Čína také někdy v budoucnu získá prodloužený sedan ID 6. Elektrická řada VW ID zahrnuje také koncepční verze velkého SUV (ID Roomzz) a dunové vozítka (ID Buggy). Všechny jsou postaveny na modulární platformě elektrických vozidel Volkswagen známé jako MEB.