Volvo přejmenuje XC40 Recharge a C40 Recharge na EX40 a EC40

Volvo XC40 Recharge a C40 Recharge byly první sériově vyráběné modely na baterie vyrobené švédskou společností. Ale od jejich představení před několika lety se portfolio plně elektrických vozů Volvo neustále rozrůstá a nyní zahrnuje jména jako EX30, EX90 a EM90.

Jak vidíte, mezi nejstarší a nejnovější nabídkou je rozdíl v názvech, a aby toho nebylo málo, Volvo také prodává plug-in hybridní verze XC40 a C40, které se na některých trzích také nazývají Recharge. Ale teď nastává změna.

Skandinávská automobilka vlastněná Geely oficiálně přejmenovala XC40 Recharge EV na EX40 a C40 Recharge EV na EC40, čímž zjednodušila své schéma pojmenování a usnadnila zákazníkovi pochopit, co je nabízeno.

Navíc plug-in hybridní verze XC40 a C40 již nebudou nést odznak Recharge a místo toho budou mít příponu T6 nebo T8, která se používá k vyjádření různých úrovní výstupního výkonu.

Kromě změny názvu představuje Volvo nový softwarový balíček Performance pro verze Twin Motor EX40 a EC40, který zvyšuje výkon o 25 kilowattů na celkových 325 kW. Aktualizace softwaru také zahrnuje odlišné mapování pedálů pro rychlejší odezvu zrychlení a režim jízdy „Performance“.

Upgrade si mohou zákazníci zakoupit prostřednictvím aplikace pro chytré telefony Volvo Cars a poté jej použít prostřednictvím bezdrátové aktualizace softwaru, aniž by museli navštívit servisní středisko.

A nakonec švédská automobilka představuje speciální černou edici modelů EX40, EC40 a XC40, která je dodávána s lakem Onyx Black, vysoce lesklým černým odznakem, 20palcovými pětipaprskovými litými koly ve vysoce lesklém černém provedení a možností volby mezi microtech nebo textilní interiéry na dřevěné uhlí.