VW ID.7 se bude vyrábět po celém světě

Nedávno odhalený maskovaný Volkswagen ID.7 bude celosvětovým plně elektrickým sedanem dostupným na třech kontinentech – Evropě, Severní Americe a Asii (Čína), s několika výrobními závody po celém světě.

Víme, že Volkswagen ID.7 se bude vyrábět v německém Emdenu (vedle ID.4), ale výrobce také potvrdil, že ID.7 budou vyrábět jeho dva společné podniky v Číně – FAW-Volkswagen a SAIC Volkswagen, které se již zabývají výrobou několika dalších modelů na bázi MEB.

Připomeňme, že ID.7 je po ID.3, ID.4, ID.5, ID.6 (pouze Čína) a ID šestým modelem založeným na modulární matici elektrického pohonu (MEB). ID.7 v Číně bude nabízen jako ID.7 CROZZ a ID.7 X v závislosti na partnerovi:

FAW-Volkswagen – výrobní závod ve Foshanu, až 300 000 ročně

ID.4 CROZZ
ID.6 CROZZ
ID.7 CROZZ (potenciální název)

SAIC Volkswagen – výrobní závod v Antingu, až 300 000 ročně

ID.3
ID.4 X
ID.6 X
ID.7 X (potenciální název)

Sedany jsou v Číně poměrně populární (ačkoliv crossovery/SUV jsou stále silnější a silnější), což pravděpodobně vysvětluje, proč se obě společnosti přihlásily k ID.7 a pouze jedna k ID.3.

Finální produkční verze Volkswagenu ID.7 (bez kamufláže) bude představena v první polovině letošního roku. Zajímavé je, že model bude nejprve uveden na trh v Číně. Poté (také v roce 2023) v Evropě.

Uvedení na trh v Severní Americe bude následovat v roce 2024, což nás nutí přemýšlet, zda bude místní výroba také v USA. Existuje v tom velký potenciál, protože ID.4 založený na MEB se již vyrábí lokálně a místní produkce znamená nárok na federální daňový kredit 7 500 USD.

Plán Volkswagen ID.7:

odhalení: H1 2023
spuštění v Číně: 2023, dvě místní výrobní místa
uvedení v Evropě: 2023 (po Číně), výroba v německém Emdenu
spuštění v Severní Americe: 2024