Za bouračky v Paříži padaly tresty. Hned 3 piloti poklesnou na startu v Monaku

Formule E, Paříž ePrix, bouračky, Monaku
O tři místa na startu příštího závodu v Monaku poklesnou Jerome D’Ambrosio, Edoardo Mortara a Oliver Rowland za způsobení kolize v Paříži.

Byl to doslova crashfest. Za chaotický průběh sobotní ePrix Paříže ale mohla v největší míře voda, která padala na trať vůbec poprvé během závodu formule E. K vidění tak byla celá plejáda incidentů, fází pod žlutými vlajkami nebo safety carem.

Některé havárie se však zdály příliš okázalé a právě ty jury označila jako nepřiměřené a viníky potrestala poklesem tří míst na startu příštího závodu, které hostí Monako.

Jedná se jmenovitě o Edoarda Mortaru z Venturi, Jerome D’Ambrosia z Mahindry a Olivera Rowlanda z Nissanu. Zřejmě nejvážněji se prohřešil prvně jmenovaný.

Mortara v zatáčce 13, nejnevhodnějším místě k předjíždění, takříkajíc nabral na vidle Alexe Lynna z Jaguaru, přičemž pro oba závod pochopitelně skončil.

Neméně tvrdý hit obdržel Alexander Sims ve voze značky BMW, do něhož v přemíře snahy odčinit zpackaný úvod závodu narazil Oliver Rowland. Jerome D’Ambrosio se pak provinil postrčením vozu Virgin Sama Birda.

POKRAČUJTE VE ČTENÍ:

Napsat komentář