Mark Webber šéfem Porsche? Australan nabízí svou pomoc

Mark Webber, Porsche, Formule E
Bývalý pilot formule 1 otevřeně přiznal, že by prakticky bez přemýšlení přijal roli v týmu Porsche ve formuli E. Nabízí se i pozice šéfa, která je zatím neobsazena.

Australan Mark Webber je podle svých slov otevřen jakékoli roli v programu formule E německé automobilky Porsche. Pro značku již působí jako ambasador a v dějišti elektrických formulí byl již několikrát spatřen. Naposledy se tak stalo v Římě, kam se známý závodník vydal obhlédnout nové monoposty.

„Bylo velmi zajímavé to sledovat. Objevil jsem pár docela zajímavých věcí a cítím, že bych s nimi mohl pomoci. Kluky v týmu znám velmi dobře, závodím pro Porsche, jsem jeho vyslancem a znám spoustu lidí, kteří již v šampionátu působí jako je Pedro de la Rosa, Felipe Massa, Allan McNish nebo Susie Wolffová. Pokud jde o Porsche, jsem neustále na telefonu,“ vyjadřoval se po ePrix Říma Webber.

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

Webber pro Porsche závodil tři sezony v šampionátu vytrvalostních vozů WEC a v roce 2015 po boku Brendona Hartleyho a Timo Bernharda bral mistrovský titul. Celkově za volantem Porsche 919 Hybrid LMP1 získal osm vítězství.

Porsche momentálně pro program formule E hledá nového šéfa. Počítalo se přitom, že tuto funkci převezme Andreas Seidl, jenomže ten na konci loňského roku přijal roli v F1 v týmu McLaren. Současně s tím probíhá v Porsche restrukturalizace managementu v oblasti divize motorsportu.

VIDEO: Porsche má za sebou další testy