Formule E dostane status Mistrovství světa FIA

FIA, Formule E, Mistrovství světa FIA
Od sedmé sezony s velkou pravděpodobností dojde na změnu v oficiálním názvu seriálu formule E. Šampionát má dostat oficiální status Mistrovství světa FIA.

Titulem Mistrovství světa FIA je v současnosti ocejchováno hned několik závodních sérií. Všechny mají jedno společné – pojí je prestiž ve svých kategoriích. Jsou nejvíce na očích. Pomyslným vrcholem.

Počínaje sedmou sezónou, tedy ročníkem 2020/21, by do této vybrané společnosti měla přibýt i formule E. Ta o přidělení statusu usiluje už nějaký ten pátek, nicméně zatím se vždy objevil nějaký ten zádrhel.

Jak se ale podle posledních spekulací zdá, i ty údajně vzaly za své a přejmenování šampionátu už prý brání jen formality.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Udělení statusu Mistrovství světa FIA může být uděleno pouze té sérii, jíž se v průběhu sezón účastní alespoň čtyři automobilky. Přechod je rovněž podmíněn specifickými komerčními podmínkami.

Jednání mezi představiteli formule E, FIA a výrobci probíhala již minulosti několika předcházejících sezón.

„Alejandro loni prohlásil, že má plán, jak tohoto cíle dosáhnout. Rozhodně se tedy jedná o dlouhodobější plán. Nyní jsme v celém tom procesu, spolupracujeme s FIA a šampionátem, abychom definovali, kdy to vstoupí v platnost a co to bude znamenat pro formuli E,“ nechal se slyšet James Barclay, předseda Asociace týmů a výrobců formule E.

Mark Webber šéfem Porsche? Australan nabízí svou pomoc