Hartley je vděčný za vstřícnost Porsche

Byť bylo jméno Brendona Hartleyho dlouhou dobu spojováno s kokpitem nováčka na startovním roštu, týmu Porsche, tak se nakonec upsal týmu Dragon.

Spojení Hartley-Porsche by bylo logické, neboť overal německé automobilky oblékal ve vytrvalostních závodech WEC. Novozélanďan prozradil, že mu Porsche v přestupu zhola vůbec nebránilo: “Porsche bylo posledních několik let ve všech ohledech neuvěřitelné. Podporovali mě a pochopili, že jestliže dostanu šanci na závodní sedačku ve formuli E, tak ji vezmu.

Jsem stále pod smlouvou (u Porsche). ale pochopitelně odstoupím z programu formule E, jelikož jsem v přímem konfliktu zájmů s Dragonem. Porsche bylo neuvěřitelně férové, a to i minulý rok, když jsem jezdil ve formuli 1, za což jsem jim opravdu vděčný. Bude zvláštní po tolika letech, co jsem pro ně závodil, závodit proti nim.”

Brendon Hartley potvrzen u Dragonu!

Ačkoliv je Hartleymu jasné, že prosadit se ve formuli E bude náročné, tak věří, že bude profitovat ze zkušeností z ostatních závodních sérií, ve kterých závodil: “Budu nováčkem, ale v posledních několika letech jsem pracoval s řadou komplexních systémů a komplikovaných závodních aut, takže mám zkušenosti v éře managementu energie.”

Kromě WEC měl vloni také angažmá u týmu formule 1, Toro Rosso. “Závodní styl ve formuli E je zcela odlišný,” uvedl Harley, který si závodění v ulicích užíval, neboť na tamních tratích je každá chyba trvdě potrestána. A že takových tratí je v kalednáři formule E jak máku.