Roborace zahájil sezónu Alfa, na živé přenosy ze závodů si počkáme

Roborace, DevBot
Bez varování. Tak začala premiérová sezóna šampionátu Roborace minulý týden na španělském okruhu Monteblanco. První ročník podle všeho proběhne za zavřenými dveřmi formou testů.

Roborace. Závodní série autonomních vozů je po letech čekání tady. Tedy, jak se to vezme. Premiérová sezóna, představiteli nazývaná jako sezóna Alfa, podle všeho začala, nicméně stalo se tak za zavřenými dveřmi pro veřejnost i média na okruhu Monteblanco ve Španělsku.

Otázkou tedy zůstává, kolik toho v tradičním pojetí motorsportu uvidí samotný fanoušek. Roborace plánuje odjet sezónu Alfa v režimu hned několika testů – ve Španělsku, Itálii, Velké Británii, Maďarsku a USA.

Dle komunikace na oficiálním Twitteru série v první polovině ročníku nebudou z těchto akcí kromě sestřihů a různých demo videí vysílány žádné živé přenosy. Zástupci rovněž prozradili, že pro „závody“ nemají pevné termíny v kalendáři.

PODOBNÉ TÉMA: Extreme E zná prvního účastníka. Je jím automobilka Venturi

S pokročilejším časem sezóny Alfa by nicméně mělo dojít i na živé video streamy. Tuto informaci potvrdil jeden z představitelů Roborace, který na dotaz odpověděl: „Stručnou odpovědí je ano.“

Série rovněž plánuje uspořádat několik veřejných akcí, které budou oznámeny příští měsíc. Minimálně do té doby, se budeme muset spokojit s fotkami na instagramu.