Usain Bolt uvedl v život vlastní automobilovou značku. V Paříži představil první elektromobil

Bolt, Elektromobil
Jamajčan Usain Bolt je známý především pro své sprinterské dovednosti. Jenomže po konci kariéry se světový rekordman pouští do nového dobrodružství. V Paříži představil nový elektromobil značky Bolt a zřejmě ne poslední. 

Čtyřkolá prvotina značky Bolt není žádný velikán. Vlastně je tomu naopak. Společnost, jíž propůjčil svou tvář i jméno slavný sprinter, se totiž soustřeďuje na zaplnění mezer v rapidně rychle se rozvíjejícím odvětví mikromobility.

Již před časem firma představila elektrický skútr, který vyslala do ulic coby sdílený dopravní prostředek. Na technologickou konferenci Viva Technology do Paříže už ale dovezla čtyřstopé elektrické vozítko. A i jeho název sedí – jmenuje se Bolt Nano.

ČTĚTE TAKÉ: Rimac od společností Hyundai a Kia získal 80 milionů eur na vývoj elektrického supersportu

Charakteristickým znakem prostředků značky Bolt jsou krátké cesty. Cílem party z Miami jsou totiž přesuny v rámci několika málo stovek metrů a minut. Cena zapůjčení je účtována od minuty a v současnosti se v USA pohybují okolo 3 korun za skútr.

Auto je už možné objednávat, nicméně cena není zrovna nízká. Prodávat se bude za téměř 230 tisíc korun. Hlavním důvodem, proč se Bolt Nano objevil v Paříži je následná expanze do Evropy. Brzy jej tak bude možné vidět i v centrech velkých měst.

Elektromobil, Bolt