VW bude muset do roku 2030 prodat pětkrát více elektromobilů než plánoval

Vysoké cíle EU redukovat vypouštění emisí CO2 z dopravy znamenají pro automobilku Volkswagen velké komplikace. Ta dříve počítala s prodeji elektromobilů 1,2 miliónu do roku 2030. Deník Handelsblatt po zveřejnění nové emisní normy vypočítal, že půjde o pětinásobně vyšší čísla.

Ve světle nového nařízení Evropské unie ohledně snižování emisí CO2 z dopravy bude Volkswagen nucen přehodnotit své plány do budoucna. A to dost výrazně.

Zmiňované plány se týkají produkce elektromobilů, které jsou vnímány jako všeobecné řešení problému nepřiměřeného uvolňování oxidu uhličitého do atmosféry. Německá automobilka si před uvedením nařízení spočítala, že do roku 2030 bude na evropském trhu nutné prodat 1,2 miliónu elektrických aut.

Po uvedení nových limitů, které usilují o snížení emisí o 37,5 procenta do stejného data, přišel deník Handelsblatt se zajímavou zprávou. V ní je mimo jiné uvedena nová kalkulace ukazující na mnohonásobně vyšší prodejní čísla elektrických vozů, než s jakými Volkswagen počítal.

Toyota investovala do vývoje autonomních systémů v lodní dopravě

Podle zprávy by automobilka měla každoročně prodat 600 tisíc elektromobilů až do roku 2030. Mimo jiné bude k dosažení tohoto cíle Volkswagen potřebovat uvést minimálně dalších sedm modelů na platformě MEB, jak dále deník poznamenal.

Jinou perspektivou to dále znamená, že k navýšení tohoto počtu bude zapotřebí vybudovat minimálně jedno nové výrobní zařízení a stávající přebudovat. Dřívější plány hovoří o rekonstrukci závodu v Zwickau a jeho přeměně na výrobnu elektromobilů. Dále by takto od roku 2022 měly posloužit i továrny v Hannoveru a Emdenu.

Z pohledu výše zmíněného je zřejmé, že by mělo dojít i k podstatnému osekání nabídky modelů se spalovacími motory. Nicméně závěru, tedy nového investičního plánu společnosti, se ale nejspíše nedočkáme dříve než v říjnu 2019. To je období, kdy Volkswagen tradičně rozhoduje o krocích pro nadcházející období.

Podobná témata: