V monaku debutoval první elektrický Aston Martin

Aston Martin, Rapide E, Monako ePrix
Nejsilnější Aston Martin z modelové řady Rapide. Tímto přívlastkem se může pochlubit čistě elektrická novinka Rapide E, která se světu v akci ukázala v rámci programu formule E v Monaku. 

Když v roce 2015 Aston Martin oznámil plány postavit čistě elektrický automobil, mnozí si klepali na čelo. O čtyři roky později byly tyto plány zhmotněny. Za asistence čínské společnosti luxusní britská automobilka postavila model Rapide E.

Veřejnosti jej oficiálně představila už před měsícem na šanghajském autosalonu. Poprvé v akci novinku Aston Martin představil na neméně honosném místě – v Monte Carlu před závodem elektrických formulí.

NEPŘEHLDÉNĚTE:

Za volant se posadil tovární jezdec značky a trojnásobný vítěz 24 hodin Le Mans v kategorii GT1 a GTE Pro Darren Turner. Krotit musel nejsilnější z modelové řady Rapide. Ten elektrický totiž disponuje dvojicí elektromotorů na zadní nápravě a vozu propůjčuje kombinovaný výkon 600 koní a točivý moment až 950 Nm.

Baterie, obalená uhlíkovými vlákny a uzavřená v pouzdře z kevlaru, má kapacitu 65 kWh. Akumulátory jsou uspořádány v prostorách, kde se původně nacházely 6litrová V12 a palivová nádrž. 800voltový systém umožňuje efektivnější nabíjení a oproti stávajícím elektromobilům má výrazně lepší tepelné charakteristiky.

To všechno jsou bohatýrské manýry skvostu z dílny Aston Martin. Produkce elektromobilu Rapide E ale bude velmi omezená, celkově se vyrobí pouhých 155 kusů.