Formule E se ukázala v Budapešti. S vedením města jedná o závodech

Formule E, Budapešť, ABB, Nagy Futam
Vrcholná motoristická show uprostřed města. Taková byla akce Nagy Futam v Budapešti, která přihlížejícím přiblížila svět formule E, ale i F1.

Minulý týden se v hlavním městě Maďarska konala netradiční show. Ulicemi Budapešti se proháněla druhá generace monopostu formule E, kterou pilotoval Jerome D’Ambrosio. Jeden z hlavních aspirantů na zisk letošního titulu.

Jednalo se o součást motoristické akce Nagy Futam, kterou zde uspořádal titulární sponzor série elektrických formulí – společnost ABB. Ta k příležitosti využila vlastní monopost, kterým disponuje.

ČTĚTE TAKÉ: 

V souvislosti s předváděcí akcí pochopitelně došlo i na otázky konání závodů v Budapešti. A i zde prý vedení šampionátu vyjednává. Podle všeho by se zde ePrix mohla uspořádat už v roce 2021.

„Ano, s Budapeští jednáme. Rádi bychom tu jeli závod. Občas se jednání točí kolem měst, jindy je to o sponzorech, kteří chtějí akci uspořádat. Každopádně jde o prezentaci formule E. Náš partner tak činí v Budapešti,“ vyjádřil se šéf formule E Alejandro Agag.

Jednou z hlavních postav zmiňované akce byla také přítomnost vycházející hvězdy F1 Maxe Verstappena. Pilot Red Bullu se představil přihlížejícím v monopostu RB7.

Napsat komentář