Cadillac ukázal první elektromobil, co půl roku chce vydávat nový model

elektromobil, elektrické auto, Cadillac, General Motors
V restrukturalizací sužovaném koncernu GM je téma elektrifikace znovu in. Ústřední roli by měla sehrát značka Cadillac. Ta na autosalonu v Detroitu představila první model.

Má se stát jakýmsi vlajkonošem armády elektromobilů z produkce koncernu General Motors. Značka Cadillac znovu ožívá, přičemž na autosalon konající se ve městě Detroit dovezla žhavou novinku.

Jedná se o první z řady elektromobilů, které automobilka plánuje v nadcházejících letech vyrobit. Přinejmenším do roku 2021 totiž chce každých šest měsíců uvést nový model. O tom prvním mnoho detailů neprozradila, a tak je známo pouze to, že stát bude na platformě BEV3.

„Elektromobil značky Cadillac zasáhne srdce trhu s crossovery a uspokojí potřeby zákazníků po celém světě. Vůz bude představovat vrchol luxusu a inovací, zatímco značka Cadillac vrchol mobility,“ neskrývá ambice prezident Cadillacu Steve Carlisle.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Rolls Royce najal inženýry formule E. Sestrojit mají nejrychlejší elektroplán

Nová platforma elektrických automobilů z dílny GM, kterou Cadillac vyzkouší jako první, bude velmi flexibilní. Výrobci i zákazníkovi poskytne dostatek variability, zatímco čas potřebný k výrobě vozu se sníží.

Oznámení nových plánů automobilky přichází v době celkové restrukturalizace koncernu GM, v níž se předešlý produktový šéf Mark Reuss stal prezidentem General Motors. V obměněné sestavě by měl koncern do roku 2023 vyprodukovat 20 emisně neutrálních vozidel.

Čech vyzkoušel Teslu v terénu, bez lana a utrženého nárazníku se to neobešlo

Zdroj: Cadillac