Elektrická budoucnost Škoda je tu. Tohle je první skica

Škoda Vision iV, elektromobil Škoda, škoda
Škoda Vision iV je novým konceptem, který představuje elektromobilní budoucnost automobilky. Vůz bude představen začátkem března na autosalonu v Ženevě. V příštích čtyřech letech společnost plánuje investice ve výši 4 miliard eur.

V roce 2019 mladoboleslavská automobilka Škoda chystá vstup do nové éry. Éry elektromobility. Jako první z linky sjede plug-in hybridní Superb, po němž bude následovat plně elektrické Citigo.

Mimo to ale Škoda plánuje i zcela nové modely. První koncept nese pracovní název Vision iV a představen bude na autosalonu v Ženevě počátkem měsíce března. O něm víme, že bude stát na platformě MEB. Model na bázi tohoto konceptu z linky sjede v roce 2020.

PODOBNÁ TÉMATA

Škoda Vision iV je čtyřdveřový crossover s karoserií kupé se sportovními liniemi. Příď a záď spojuje charakteristická Tornádo linie a zvýrazňuje čisté plochy dveří bez klik. Namísto klasických zpětných zrcátek využívá vůz kamery, jejichž kryty opticky připomínají žraločí ploutve.

V následujících čtyřech letech bude Škoda investovat zhruba dvě miliardy eur do alternativních pohonů a do nových služeb, souvisejících s mobilitou a do konce roku 2022 představí více než deset elektrifikovaných modelů.

Zdroj: Tisková zpráva