Venturi a Max Biaggi pojedou o rychlostní rekord elektrických motocyklů

Voxan-WATTMAN, Venturi, Max Biaggi, elektrický motocykl
Venturi se pokusí o nový rekordní zápis. S elektrickým motocyklem Voxan Wattman pod vedením Maxe Biaggiho chce posunout hranici kategorie za 330 km/h. 

Monacká společnost vedená obchodníkem Gildem Pastorem bude usilovat o přepsání rychlostního rekordu v kategorii elektrických motocyklů. Pokus se uskuteční na solné pláni u města Uyuni v Bolívii.

Cílovou rychlostí motocyklu Voxan Wattma navrženého designérem Sachou Lakicem bude hranice 330 km/h. Současný rekord stanovil v roce 2013 Jim Hoogerhyde, který se se strojem Lightning SB220 řítil rychlostí 327,608 km/h.

Max Biaggi už s podobným počinem má zkušenosti.  V roce 1994 byl u toho, když se psal rekord v této kategorii o hodnotě 164,198 km/h.

POKRAČUJTE VE ČTENÍ:

„Vždy jsem miloval výzvy. Když za mnou můj kamarád Gildo Pastor s nápadem na přepsání rekordu s motocyklem Voxan Wattman přišel, samozřejmě jsem musel říct ano.

Jsem hrdý, že tento nový krok v mé kariéře učiním v barvách Voxan a Venturi, s nimiž jsem už začal spolupráci. Pokořit hranici 330 km/h se strojem „Made in Monaco,“ to bude jen další důkaz o vysoké odbornosti skupiny v této oblasti,“ uvádí Max Biaggi před pokusem.

Skupina Venturi již má na kontě několik podobných milníků. K těm například patří rychlostní rekord se strojem Buckeye Bullet nebo nejdelší ujetá vzdálenost s elektromobilem bez jakékoli asistence. V neposlední řadě k nim patří i elektrický polární vůz, který dokáže pracovat i při hlubokém mrazu -50°C.

Formule E: Mercedes poprvé testoval na okruhu

Foto: Venturi