Porsche zelektrizuje model Macan, do 2025 pak každé druhé auto

Porsche Macan, elektromobil, Porsche
První kompaktní SUV s elektrickým pohonem značky Porsche. Taková bude vizitka modelu Macan, který jej dostane nejpozději v roce 2022. Už o tři roky později by stejný pohon mělo dostat každé druhé auto.

Stuttgartská automobilka Porsche se přepíná do módu elektromobility. Dozorčí rada společnosti rozhodla, že novou řadu modelu Macan vyrobí i s elektrickým pohonem. První kompaktní SUV z výrobní linky sjede na počátku dalšího desetiletí.

Porsche se tímto rozhodnutím snaží udržet krok s konkurencí. První čistě elektrický vůz bude model Taycan. Uveden na trh bude už koncem roku 2019, přičemž následovat bude i verze Taycan Cross Turismo.

„Elektrická mobilita a Porsche se k sobě dokonale hodí. Nejen z důvodu hospodárnosti, ale především díky sportovním vlastnostem. Do roku 2022 budeme investovat do elektrické mobility více než šest miliard eur a do roku 2025 by mohlo mít již každé druhé nové vozidlo Porsche elektrický pohon,“ líčí budoucí směr automobilky Oliver Blume, předseda představenstva Porsche.

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

„V příštích deseti letech vsadíme současně také na kombinaci pohonů s optimalizovanými motory na benzin, externě nabíjitelnými hybridními modely a čistě elektricky poháněnými sportovními vozy. Naším cílem je být technickým průkopníkem, proto se naše společnost důsledně zaměřuje na mobilitu budoucnosti.“

Již vloni společnost rozhodla, že nová generace Macanu se bude vyrábět v Lipsku. Vloženými investicemi došlo k přestavbě závodu, který tak bude schopen produkovat čistě elektrické modely.

Macan bude, stejně jako Taycan, disponovat technikou s napětím 800 V a jeho základem bude ve spolupráci s Audi AG vyvíjená platforma PPE (Premium Platform Electric).

Exkluzivní záběry nemaskovaného Porsche Taycan Sport

Zdroj: Porsche

Napsat komentář