Formule E se jen snaží odpoutat pozornost od dieselového skandálu

Helmut Marko, F1, Formule E, Diesel, Motory
Podle Red Bullu, který se ve formuli 1 dlouhodobě pohybuje mezi nejlepšími třemi týmy šampionátu, je formule E jen skvělý marketingový tah. Má prý totiž odpoutat pozornost od skandálu s diesely.

Formule E už přilákala několik slavných týmů známých ze širších kruhů motorsportu. Mimo to i slavné automobilky v čele se zástupem těch německých.

Zájem prý ale série nevzbuzuje u giganta formule 1. Týmu Red Bull. Několik jezdců současného startovního pole formule E bylo, anebo stále ještě je, součástí juniorského programu týmu.

Helmut Marko, faktický šéf Red Bullu, pro elektrické formule ale evidentně nemá nejmenší pochopení. Podle něho jde jen o marketingový trik, jak odvést pozornost od skandálu s dieselovými motory.

„Stejně tak jako jsme my dobří v marketingu, pak formuli E vnímáme jako nástroj, jak odpoutat pozornost od toho dieselového skandálu. Pravdou je, že nejefektivnější motor je ten dieselový,“ uvádí Rakušan Helmut Marko.

DALŠÍ ČTENÍ:
Aktualizace Gen2 potvrzena, vozy zůstanou až do sezony 2021/22
Někdejší pilot F1 vysekl poklonu FE: Je rychlejší, než si myslíte
Vyjednává se o návratu formule E do Ruska, favoritem je Petrohrad
Max Verstappen si v Marrákeši odpyká trest za incident v F1

Ten si dále myslí, že do budoucna se formule E s příchodem velkých hráčů typu Porsche stane pro mnoho týmů podobně neúnosným prostředím.

„Na začátku byly náklady osm miliónů. Teď je to přes dvacet. Jakmile skutečně vstoupí ty opravdu velké automobilky typu Mercedes nebo Porsche, půjde to znovu nahoru.

Vozy formule E jsou jako vozy F3 s 400 kg baterií. Není to o nejrychlejších pilotech. Do hry vstupuje mnohem víc nakládání s energiemi než je to v F1 nebo v jakékoli jiné sérii.

Jsou hodně pomalé. Atraktivně to vypadá jen na těch klikatých a úzkých městských tratích. Obrovskou výhodou formule E je ten fantastický marketingový trik – jezdit v centrech měst.

Zeptejte se své přítelkyně, zda chce je do Spa nebo do New Yorku. To je základní pojetí formule E, přijít k lidem. Skrze televizi si však veřejné povědomí buduje jen velmi těžko,“ říká dále Marko.

Podobné názory se většinou neobejdou bez komentáře druhé strany, nicméně formule E vyjádření Marka nechala bez reakce.

Šéf Mahindry o nečekaném úspěchu: Všechno nám hrálo do karet