Návrat FE do Londýna je na spadnutí, závodit by se mohlo už v roce 2021

Londýn ePrix, formule E
Londýnská ePrix by se v blízké budoucnosti mohla vrátit zpět do kalendáře formule E. Zástupci obou stran jednali už v Marrákeši, detaily ovšem chybí.

Naposledy se ulicemi Londýna elektrické formule proháněly v roce 2016. Stejně jako v 2015 se oba závody uskutečnily v okolí Battersea parku jihozápadně od centra města.

Podle nejnovějších zpráv by se měly v roce 2021 formule E do britské metropole vrátit. V posledních měsících probíhají intenzivní jednaní mezi potenciálními promotéry londýnského závodu z ExCeL a užším vedením formule E.

Oficiální schůzku obou stran potvrdil Alberto Longo, jeden ze zakladatelů šampionátu. Delegace společnosti ExCeL prý dorazila do dějiště Marrákeš ePrix. Detaily jednání ovšem Longo neprozradil.

„Možnost závodit v Londýně je zřejmá a mohu potvrdit, že jde o trh, kde bychom rádi závodili. Není tu ale příliš mnoho míst, kde by bylo možné závod uspořádat,“ sdělil Longo.

„Existují nějaké další možnosti. Je tu však silná touha vrátit se zpět do Velké Británie. Z pohledu lokality je to jedna ze tří hlavních priorit.“

Šampionátu se v současnosti účastní trojice britských týmů a pět závodníků. Ukázat se před domácím publikem a představit elektrický pohon v akci proto všichni zmínění vnímají jako velmi důležitou akci.

PODOBNÉ TÉMA: